ASSASSIN'S CREED

ASSASSIN'S CREED

(SUİKASTÇİ'NİN İNANCI)

 

   

   Abi olmamış ...! 

 

   Assassin's Creed 'in neredeyse hiç bir oyununu oynamadım ama her zaman bu tür oyunlara karşı da bir ilgim olmuştur niyahet oyunun filmi çıkmış hadi izleyelim diye heyecan içinde gittim ama beklediğim gibi olmadı ...

   Filmin ilk önce benim açımdan iyi olan bir ya da iki tarafından bahsetmek istiyorum . 

- ilk olarak filmden beklendiği gibi aksiyon , savaş , atlama zıplama sahnelerinin çok güzel olması ama günümüz teknolojisi sayesinde bu artık neredeyse bir artı olmaktan çıktı zaten bunu bekliyorduk .

 


 

 - İkinci olarak oyuncuların rollerini güzel oynamasından bahsedebiliriz .


   Filmin kötü olan tarafları ;

- Karakterlerin neden bulunduğu konumda olmalarından neredeyse hiç bir şekilde bahsedilmemiş . Carl ( başrol) neden burdasın ? ''Çünkü babama kızdım ve bir pezevenk öldürdüm ?!*!?*? '' 

 Nasıl yani ? Gerçekten bu mu ? Cidden çok saçma olmuş .

 

- Oyunda Cennet Elma'sının gücü insanların davranışlarını değiştirebilmekmiş ama film de insanların davranışlarının genetik şifrelerini barındırdığı söyleniyor . Tamam 2016 yılında ki bir insan bunu alıp çözüp insanlıkla ilgili bazı şeylerin sırrını bulabilir ya da değiştirebilir peki sorarım size bundan 400-500 yıl önce yaşamız Engisizyon zamanında ki bir suikastçı bu bilgiyi neden saklıyor ? Hadi onu geçtim bu bilgi neden o zamanlar da bu kadar önemli adam 1600 yıllarda bu bilgiyi ele geçirip ne yapabilir? 

 

- Sen ataları assassin olan insanları toplayıp üzerinde deneyler yapıyorsun ve bunların hepsini bir arada tutuyorsun . Neden abi ? Senin hiç mi aklına gelmiyor bunlar birleşip bize karşı gelir ya da bize karşı birbirlerini kışkırtırlar diye ? Oraya iki tane Türk vatandaşını koysan bile birleşip ülke kurarlar :D Yapmayın Allah aşkına .

 

- Bir de bu adamları topladıkları cafede neden her yer bomba, silah , sopa türü şeylerle dolu adamlar canının istediği gibi silahları aldılar ve kaçtılar . Hadi tamam onu da geçtim . Senin koruyucu askerlerinin neden elinde silah yok ? Neden hepsinin elinde jop var ? Jop dediğime bakmayın bazıları jopu adamın içine sokup öldürüyorlar .

 

- Filmin sonlarına doğru bizim assassin tapınakçıların mekanını basıyor adamın boğazını kesip Elmayı alıyor ve gidiyor bu kadar . Abi tapınakçıların en düşük kademelisinden tut en yüksek kademelisine kadar hepsi orada ama bir Allah'ın kulu da çıkıp demiyor ki kardeşim nereye gidiyorsun gel şöyle bir kavga edelim , hepsi ilk okul çocuğu gibi kaçışıyorlar.

 

- Filmde Carl makine ile senkronize olup yüksek bir binadan atlıyor ve buna İnanç Atlayışı deniyor . Atladığı sıra da Dr Sophia İnanç atlayışı yaptı deyip şaşırıyor bu sahneyi gördüğüm de aklıma direkt Deadpool geld..

 

 

 

   Bu dediklerimle birlikte daha bir çok kötü yanı var eğer filmi yıllardır beklemiyorsanız ya da Assassin's Creed diye ölmüyorsanız filme gitmeyin derim ben ...

 

 

 

 

 

 


Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

90'lardan şimdilere Spider-Man

Eskilerden: Matrix

VENOM TRAILER