Doctor Strange
DOCTOR STRANGE 

 

    Doctor Strange , 4 Kasım 2016 tarihinde tek başına filmi çekilmiş bir karakter olarak karşımıza çıkan Marvel sinema evreninin bu zamana kadar pek rastlamadığımız büyülü , mistik olayların gerçektiği evreni , dünyayı ve bütün kainatı korumaya yemin etmiş bir kahramandır .  

 

 


    Başrolünü Benedict Cumberbatch'in oynadığı bu film daha önce de dediğim gibi bize Marvel evreninin yavaş yavaş mistik yönlerini gözler önüne serdi. 

   Filmin konusuna gelecek olursak ; 

Dr strange ( Benedict Cumberbatch) çok ünlü ve bir o kadar da kendini beğenmiş, kibirli bir cerrahtır . Süper lüks evinde tek başına yaşar ve süper lüks arabaları ile şehir turuna çıkar ...

   Bir gün yine süper hızlı arabasıyla bir partiye katılacak iken arabasının konrtolünü kaybeder ve kaza geçirir . (Ama öyle böyle değil adam kaza yaparken resmen boyut değiştir :D)

   Kaza sonrası ellerini kullanamaz hale gelince bütün yolları ellerini iyileştirmek için dener ve bütün parasını buna yatırır ve neredeyse beş parasız evinde oturarak ne yapacağını bulmaya çalışır .

 


    Son çare olarak kendini Tibet'te yaşayan Ancient One isimli keşişin yanında bulur ama keşişin anlattıkları büyülü olaylar onun pek bir ilgisini çekmemiştir . Yine de başka çaresi kalmayan Strange kendini Ancient One ' a kabul ettirmeyi başarmıştır asıl hikaye burdan sonra başlar ...

 


   Bir anda kendini mistik ve büyülü bir dünya içinde bulan Strange buna çabuk adapte olur ve kendi içinde ki sihiri keşveder böylece dünyayı mistik ve büyülü olaylardan korumak için dünyanın koruyucusu olur .


   Filmin kötü yanı olarak söyleyebileceğim şeylerden birisi Dr Strange'in geçmişi ile ilgili neredeyse hiç bir bilgi verilmeyişi . Tamam daha önce ki çizgi romanlardan anlaşılabilir ama film de geçmişini hiç bir şekil de ele almamışlar .

   Bir diğeri ise Mordo'nun bir anda taraf değiştirerek yolunu değiştirmesi . Evet kendi üstadının açığını buldu ve buna çok üzüldü ama sen koskocaman adamsın en küçük bir şey ile hemen fikrini değiştireceksen hiç girmeseydin bu işe kardeş...

 

 

   Bunun dışında filmin büyük çoğunluğunu beğendim . Özellikle Dr Strange ' in Dormammu ' yu kendi sihirli güçleri sayesin de değil aklı ve zekası ile yenmesi benim hoşuma gitti çünkü adam daha yeni bir büyücü karşında ki Dormammu ise bu işin erbablarından sen gidip de bu adama tek atamazsın :D 


  Onun haricin de hazır Dormammu dan bahsetmişken animasyon filmlerin de ve çizgi romanlar da onu alev kafalı bir yaratık olarak görürken film de çok daha farklı bir şekil de önümüze koymalarını çok beğendim ve inanılmaz güzel olmuş .    Evet arkadaşlar benim film hakkında düşüncelerim bunlar , sizin düşünceleriniz neler ? Eğer filmi izlemediyseniz yukarı da fragmanı var oradan karar verip izleyebilirsiniz , iyi seyirler .

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

90'lardan şimdilere Spider-Man

Eskilerden: Matrix

VENOM TRAILER