Transformers 5
TRANSFORMERS - 5  (THE LAST KNİGT)


   Merhaba arkadaşlar bugün uzun süredir bizi organik robotlara meraklandıran aslında hepimizin içten içe "abi aslında olsa çok iyi hee " dediğimiz Transformers'dan bahsedelim .


   Uzun zamandır karşımıza çıkan ve bizi biraz da olsa hayal kırılığına uğratan bu seri beşinci filmi ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor . Fragmanlardan gördüğümüz kadarıyla bu sefer işler sarpa saracak çünkü Optimus Prime artık bizden değil . 

   Fotoğrafta olduğu gibi karşımızda mosmor gözleri ile bize bakan Optimus görüyoruz . Fragmana yeniden göz attığımızda ise Bumblebee ile savaşan hatta belki de ona kalıcı bir zarar veren Optimus neden bu halde olabilir ? 


   Transformers'ın son filmini izlediyseniz eğer filmin sonlarına doğru Optimus Prime "Sokacam yapacağınız işe diyip" dünyayı terk etmiş ve olanlardan kendini sorumlu tutmuştu . 

   Fragmanda ise onu hurdaya dönmüş bir halde uzayda süzülürken görüyoruz .  İnsan içinden geçirmiyor değil  tabi ki " Noldu lan artist " diye ... 


   Konuya geri dönersek Optimus ' un bu halde olmasının bana göre 2 nedeni olabilir .


   Birincisi : Optimus Prime gerçekten yaratıcısı olan Primus'u (Primus Optimus'un gezegeninin adı ama bu gezegenin kendisi de aslında bir organik canlıdır.) bulmuş ama onun ile  baş edememiş ve onların himayesi altına geçmiştir . Bunun üzerine yaratıcıları onu dünyaya insanlık ve robotlar arasında olan bu savaşı bitirmesi için yollamış olabilir ama bu sefer Optimus da robotların tarafında olacaktır .


   İkincisi : Nemesis Prime ( Bu ne aq ?!*?) , insanlar tarafından Optimus Prime ' a benzetilerek yapılan bu robot filmin ilk yarısında ortalığın anasını bellerken ikinci yarıda çıkan Gerçek Optimus " Sen hayırdır ?" diyerek her şeyi düzeltecektir . 


   Belki de bunların hiç biri olmadan Michael Bay yine filmin içine edip kendi kafasına göre bir düzen kuracaktır ... 


  

   Her ne olursa olsun şimdilik fragmandan gördüklerimiz kadarıyla film orijinal hikayesine bağlı kalacak gibi görünüyor . Filmin ikinci fragmanı ise büyük ihtimalle bugün çıkacaktır haberiniz olsun .


   Herkese iyi hafta sonları dilerim , iyi günler . 
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Thanos Kimdir?

Eskilerden: Matrix

VENOM TRAILER