Guardians of The Galaxy Vol.2 film incelemesi
GUARDIANS OF THE GALAXY VOL.2
    Merhaba arkadaşlar , g.o.t.g vizyona gireli neredeyse iki hafta oldu ve artık filmi bir çoğunuzun izlediğini düşünerek yorumuma başlıyorum . Buna rağmen yine de filmi izlemeyen arkadaşlar için yazıyorum ;

   
-SPOILER -

   Filmiz vizyona girmesini uzun zamandır dört gözle bekliyordum ve nihayet gidip izledim . Film güzel ve gayet eğlenceliydi . Zaten Guardians Of The Galaxy bu tarzda bir film ve kendisini izlettirmeyi de gayet iyi başarıyor . Bunu ilk filmin , kimsenin karakterlerden haberi yokken iyi bir gişe elde edip bu kadar tutmasından anlayabiliriz .

    Tamam filmin konusunun komik ve eğlenceli olduğunu biliyoruz ama sizce de biraz abartmamışlar mı ? 


 

   Evet ben filmi çok beğendim ve izlerken çok keyif aldım ama aslında beklediğimi izleyemeden geldim . Çünkü bu filmin Marvel'ın sinematik evrenine biraz daha fazla bağlı olmasını beklerdim sonuçta Infinity War is coming ...


   Şaka bir yana , izlerken kendi kendime '' Eee ne zaman Thor'a ya da Doctor Strange' e bağlanacak ? '' diye bekledim . Sonuç olarak iyi bir filmdi tabi ki ama beklentimi karşıladığını pek söylemem . 
   Filmin bir diğer kötü bulduğum unsuru ise ; bu şaka olayının abartılması . Anladık komedi-aksiyon filmi çektiniz ama Allah aşkına bu kadar da gereksiz komiklik yapmayın . Bu tür kalitesiz esprilerle sadece insanların filme olan saygısını azaltırsınız benden söylemesi ... 


   Ama tabii bunların haricinde film gerçekten güzeldi . Gerek aksiyon sahneleri , gerek abartısız komedi sahneleriyle izleyenlerin gözünü doldurmayı bildi . Özellikle Drax'ın bu sahnesi beni bayağı güldürdü . 

   Bunun dışında filmin duygusal yönünün sadece komedi değil de dram tarafında da uygulanması beni şaşırttı . Sonuçta komedi filmi izleyeceğim diye gidiyorsunuz ve filmin sonunda neredeyse ağlayarak çıkıyorsunuz . Bu izleyenleri sarstığı gibi beni de sarstı ama ne yalan söyleyeyim gizliden hoşuma da gitmedi değil :D 


(R.I.P YONDU REİS)

   Son olarak filmin görsel efektleri mükemmeldi . Gerçekten eğer imkanınız varsa 3 boyutlu mümkünse Imax izlemenizi öneririm . Resmen bunun için biçilmiş kaftan . Star Lord'un babası ile dövüştüğü sahneler özellikle gerçekten harikaydı. Özellikle Yondu'nun öldüğü sahne ardından diğer korsanların onu uğurlamak için gökkuşağı gösterisi gerçekten muhteşemdi .


   Yondu Reis'in kendisini feda edip Peter'ı kurtarması ve babalık görevini yerine getirmesi gerçekten dokunaklı ve içtendi . Zaten o sahneden sonra herkesin gözleri hafif bir dolmadı değil . Ama film bitip , After Credit sahneleri geldiğinde kendimi kına gecesinde ağlatılıp bir anda göbek atmaya kalkmış gelin gibi hissettim :D Çünkü bu sahneler gerçekten komik ve eğlenceliydi . 


   Son olarak Sylvester Stallone'un başında olduğu gerçek Galaksinin koruyucalarınında Yondu'nun ölümü ile birleştiğini gördük . Umarım onları daha sonradan en azından Infinity War'da gösterirler .    Hazır Sylvester'dan bahsetmişken Star Lord' un babası yaşayan gezegen 'Ego' dan bahsetmeden olmaz . Kurt Russell '  ın canlandırdığı bu karakter kısaca : Tüm evreni kendi himayesi altına almak isteyen ve bunun için her limanda bir sevgili yapan kaptan misali her gezegende sevgili yapan bu abimiz , doğan çocuklarını da işe yaramadıkları için öldüren bir manyak , sayko bir adam . 


Peter' ın diğer çocukların aksine Ego' nun güçlerini taşıması sonucunda onu bulup , yararlanmak ister ama tabi ki takımımız buna izin vermez ve aksiyon başlar . İlk oyunculuğu üzerinde yıllar geçse de şarap gibi daha iyi bir aktör olan Russell abimizi içten kutluyor ve başarılarının devamının diliyoruz . 


   +13 ve üzeri olmasına rağmen ailecek izlenebilecek bir film ve kesinlikle tavsiye ederim. İyi seyirler .
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

90'lardan şimdilere Spider-Man

Eskilerden: Matrix

Thor Ragnarok Film incelemesi