Aile Arasında filmi incelemesiAİLE ARASINDA   Güldürmeyen Türk Komedisine ilaç gibi gelen, sektörün ve izleyicinin uzun zamandır beklediği mis gibi bir komedi filmi Aile Arasında filminin incelemesiyle karşınızdayız.

  

   Gülse Birsel'in (tam da kendisinden beklendiği gibi) yazdığı başarılı senaryo, genç yönetmen Ozan Açıktan ve süper oyuncu kadrosuyla birleşince 7'den 70'e herkesin keyifle izleyebileceği bir film ortaya çıktı. Küfür üzerine olmayan bir komedi filminin de komik olabileceğini kanıtladı.

  Filme dair haberler çıkmaya başladığında fazlasıyla heyecanlanmış ama yine de kendimi umutlandırmak istememiştim. Gerek Gülse Birsel'in ilk film çalışması oluşu gerekse uzun zamandır Türk Sinemasının doğru düzgün bir komedi filmi çıkaramamış olması beni çokça düşündürmüştü. Ancak filmi izledikten sonra kaygılarımın boşuna olduğunu anladım. 


   Filmi bu kadar övdükten sonra hiç mi kötü yanı yok bu filmin diye düşünebilirsiniz. Kurgusal noktalarda tesadüf zincirleri bir miktar zorlama olsa da çok göze batmadığı gibi bu olayın komedinin doğasında olduğunu da unutmamak gerek. Film için başka herhangi bir olumsuz eleştiri düşünemiyorum. Toplumun aldırış etmediği konulara ve birlikte yaşamanın gerektirdiklerine çok iyi bir ironiyle değinilmiş. Her iki yarıda da bolca güldüren, ikinci yarıda yer yer duygusal anlar yaşatan filmi gişesinin çok iyi olacağına hiç şüphe yok.   Esas karakterler kadar yan karakterlerin de hikayelerinin özenle düşünülmüş olması, olaylara ustaca dahil edilmesi takdire şayan. (Hele ki DC ve Warner Bros ortaklığında, milyon dolarlık filmlerde bunu göremeyişimizi de göz önüne alırsak...) Teknik anlamda da titizce çalışılmış olan filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.


   Yazardan not: Arkadaşlar bu blogdaki ilk yazım. Bundan sonra Ozanla birlikte yazılarımızla karşınızda olacağız. Umarım keyifle okursunuz :) 

- Ekin

Yorumlar

 1. Çok başarılı bir yazı olmuş keyifle okuyacağım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için çok teşekkür ederiz,keyifli okumalar :)

   Sil
 2. Bu filmi daha önce başka bloglarda da görmüştüm, güzel bir filme benzüyor öneri için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için çok teşekkür ederim, kesinlikle izlemelisiniz :)

   Sil
 3. Merhaba ozan nasıl irtibat kurabiliriz?

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Thanos Kimdir?

Eskilerden: Matrix

VENOM TRAILER