Thanos Kimdir?

THANOS    Her şey 2008 yılında ilk Iron Man filminin yayınlanmasıyla çok güzel bir şekilde başladı. Ama her güzel şeyin başlangıcı olduğu gibi sonu da vardır. Marvel Sinematik Evreni'nin ilk 10 yılının sonuna kısaca Thanos diyebiliriz. Avengers' ın son filmi olan Sonsuzluk Savaşı filminin fragmanında da gördüğümüz gibi Thanos bütün karakterleri tek tek dövüyor deyimi yerindeyse hepsinin bir bir içinden geçiyor. 
   Peki kim bu Thanos?

 

   Jim Starlin' in kaleminden çıkan Marvel evreninin baş kötüsü. Dc çizgi romanlarının rövanşta olduğu dönemlerde Marvel çizerleri de abileri gibi bir kötü yaratmak istemişler. İşte tam bu sırada Jim Starlin ilk olarak, Metron isimli kötü karakteri göz önüne alarak çalışmalar yapmış ama dönemin çizgi roman çizerleri ondan Metron' u değil de Darkseid' ı örnek almasını istemiş. Zaten karakteri dikkatli inceleyince Darkseid' ın çakması olduğunu anlarsınız. 


   Hikayesi,


   Marvel evreninin başından beri yaşamını sürdüren 600 metre boyunda Celestial isimli dev tanrılar insan benzeri Eternal canlıları yaratıyor. Eternal ırkının kralı A'las ve kraliçesi Sui-san' ın iki oğlu vardır. Bunlardan biri Thanos diğeri ise Eros' tur.   Eros kendi ırkı gibi insana benzer bir haldeyken Thanos, Deviant ırkına benzemektedir buna Devaint sendromu denir. Devaint ırkı ise Eternal ırkının düşmanıdır. 


   Thanos' un bu durumu ailesi tarafından hiç bir zaman horgörülmese de Eternal ırkı her zaman Thanos' u dışlamış ve ona soğuk, uzak davranmıştır. Bunun üzerine Thanos kendini halkından ve ailesinden dışlamış, karanlık ve kaosa alışmış en sonunda da ölümün kendisine aşık olmuştur. ( Marvel Evrenin de ölüm kadın bir karakterdir. ) 
   Thanos ölüme o kadar aşıktır ki, kendini ona kanıtlamak için daha fazla güç arayışına girmiş ve Tesseract' ı (Kozmik Küp) ele geçirip ailesini öldürmüş ve kendi gezegeninde ki halkını katletmiş ve gezegenini başına geçip halkını yönetmiştir. Bu sıralarda halkı ona Deli Titan lakabını takmıştır. Sonunda yenilmiş, bir daha geri döneceğine yemin edip ortalıktan kaybolmuştur. 


   Yıllar sonra geri dönüp bu sefer sonsuzluk taşlarının peşine düşmüştür. Bu sefer başarılı olup bir çok kahramanı yok ediyor. Hatta çizgi romanlarda tüm Marvel evrenini öldürüp, Spider Man' in kafasını patlattığı bir sayı bile vardır. Ama tabi ki Infinity War filminde bu kadar dehşet ve kanın olmayacağını hepimiz biliyoruz. 


       Bizim çizgi romanlardan bildiğimiz kadarıyla Thanos böyle bir karakter. Filmde nasıl olur, nasıl işlerler birlikte göreceğiz. 
   BONUS* bebek Thanos..

   Ne kadar tatlı öyle değil mi? :):)

Yorumlar

  1. Thanos'u anlatmanız güzel olmuş, benim de bilmediğim bazı kısımlar vardı öğrenmiş oldum.

    Yeni yılın ilk günleri ile birlikte 9gag'da gördüğüm bir etkinliğe başlıyorum bakalım; Iron Man ile başlayıp her hafta bir Marvel filmi izleyeceğim. 2018'in 18. haftasında geliyor Infinity War ve şu ana kadar çekilmiş tam 18 Marvel filmi var. Yeni yıl ile her hafta bir film izlendiğinde hem tüm filmleri bitirmiş hem de Infinity War'ı izlemeye hazır olmuş olacağım :)

    YanıtlaSil
  2. Yorumun için teşekkür ederim.

    Dediğin etkinliğe ben de katılabilirim, hem hafızamı yenilemiş olurum hem de boş zamanımı değerlendirmiş olurum. Etkinlikten haberdar ettiğin için ayrı teşekkür ederim :)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskilerden: Matrix

VENOM TRAILER