The Boys, spoiler' sız inceleme.

THE BOYS!

   Merhaba arkadaşlar, uzun zaman sonra, izlediğim bir diziyi sizinle birlikte inceleyerek paylaşmak istedim. Başlıktan da anlaşılacağı gibi bugün ki konumuz The Boys dizisi, hadi baylaşalım!

   Bu diziye kısacısı, günümüz popüler süper kahraman dizi, filmlerini tiye alan anti süper kahraman dizisi diyebiliriz.    Dizinin başrolleri yukarıdaki posterde de gördüğümüz karakterler. Kısaca bahsetmek gerekirse, dizi Hughie adlı karakterin kız arkadaşının A-train isimli süper kahraman tarafından sorumsuzca öldürülüp, intikam alma sürecini ve sonrasını anlatıyor.   Karakterimiz Hughie kendine güveni eksik ve pısırık bir tip ama başına gelenler ve verdiği kararlar onun dizi boyunca ne kadar değiştirdiğini gözler önüne seriyor. Her ne kadar sevimli ve sakin biri gibi dursada karakter sürprizlerle dolu.


Dizinin bir diğer ana karakteri  ise Billy Butcher. Kendisi karı- 
sının bir süper kahraman tarafından öldürüldüğünü düşünüyor. 
Dizide tüm süper kahramanlardan intikam almak isteyen karak-
terimiz, seyir zevki yüksek bir performans sunuyor bizlere.
    Karşınızda Frenchie, dizinin bomba ve her türlü kimyasal madde uzmanı da diyebilir kendisine. Karakterimiz, tez canlı oluşu ve bir o kadar garip aksanı ile kendini sevdiren bir tip. Ekip, o olmasaydı ne yapardı bilemiyoruz. Kendisi biraz da romantik bir tip...   The Boys grubunun belki de en ağır başlı ve 
düzgün karakteri karşımızda ama daha önceki tecrübeleri yüzünden bu işlere tövbe etmiş abimiz yeniden elini yüzünü bu işlere bulaştırır. Gerektiği zaman takımın ağabeyi, gerektiği zaman takımın beyni olma görevini üstlenen MM, biran önce işini bitirip ailesinin yanına dönmek istemektedir. Ama öyle olursa, dizi biter değil mi? :)   Geldik grubumuzun çiçeğine :)
Kendisi henüz dizi boyunca hiç konuşmayan ve sürekli somurtgan bir kişiliğe sahip olmasına rağmen bir o kadar sempatik ama Frenchie hariç grup üyeleri tarafından pek sevilmeyen bir tip. Gruptakiler onu istemesede içindeki canavar sayesinde bir çok işlerine yarayan bu arkadaşımız, artık grubun bir parçası.

   The Boys grubumuzun üyeleri bitti arkadaşlar. Şimdi gelelim dizide yer alan süper kahramanlara...
   
   Süper kahramanlar Vought adı verilen bir şirket tarafından kontrol altındadır ve bu şirket kahramanlarımıza devlet dairesinde çalışan memurlar gibi atama yapmakta - süper kahramanları bir şirket etrafında toplayıp onlara devlet ile iş birliği yapma fırsatı tanınması fikri size de tanıdık gelmedi mi? :) - ve onların maaşlarını ödemektedir. 
   
   Bu fikir size tanıdık gelmediyse belki süper kahramanlar tanıdık gelebilir...   
   Sizi bilmem ama sanki biraz Justice League' i tiye almışlar gibi, ne dersiniz? Gelelim dizimizde rol olan süper kahramanlara.The Homelander, kendisi adeta
bir Super-Man gibi etrafta pelerini ile uçar ve günü kurtarır. Aynı zamanda The Seven süper kahraman gurubunun başkanıdır. Tüm üyeler ondan korkar. Nasıl bir başkan olduğunu anlamışsınızdır. 


   Quenn Meave, The Homelander' ın sağ kolu ve eskiden birlikte olduğu kadın. Justice League' in Wonder Woman' ı. Dizide kendini beğenmiş, kendine artık eskisi kadar inanmayan ve her şeyi oluruna bırakmış bir karakter. Çok güçlü olmasına rağmen bunu kullanmamaktan mutsuz ve rahatsız olan kraliçemiz aynı zamanda sağlıklı olmayan ilişkiler konusunda da uzman.
  Dizilerde biraz da sevmemiz, sövmemiz gerek karakter olması gerekir. İşte bu çakma Aquaman arkadaşımıza bol bol söveceksiniz baştan söyleyeyim. Kendisi aslında iyilik fikri ile harekete geçse bile sonuçları felaket ile biter.  Dizimizin The Flash karakteri olan A-train kendini, tanınmak, sevilmek ve zengin olmak gibi konulara oldukça kaptırmış. Tek amacı dünyanın en hızlı koşan adamı ünvanını sürdürmek olan karakterimizin bunun için yapamayacağı şey yok. Karakterin gözlüklerinin ne kadar kötü olduğunu düşünmem dışında başka bir yorumum yok.   Son süper kahraman karakterimiz Black Noir. Kendisi hakkında Black Panther ve Batman karışımı olması haricinde pek bir şey bilmiyoruz. Dizi boyunca pek sahnesi yoktu ve olan sahnelerde de konuşmadı hiç. Hakkında kesin olarak bildiğimiz bir şey varsa o da iyi dövüştüğü.
   


   Dizinin bir kaç karakteri daha var ama bunları izleyerek görmeniz gerekiyor. 
   Dizini ortaya çıkış zamanı bana göre biraz stratejik bir hamle, bu kadar süper kahraman filmlerinin revaçta olduğu sırada bu tür bir dizi yayınlamak tabi ki dikkat çeker. Zaten bir dizi yayınlarken istediğiniz, dizinin dikkat çekmesi ve izlenmesidir. Bu yüzden iyi karar..

   Her şeyden önce dizinin konusu çok güzel ve çekici, bu yüzden insanlara kendini izletiyor ayrıca dizide bolca vahşet ve yetişkin içeriği var bu da ayrı bir etken olabilir. Dizinin işleyişi çok eğlenceli ve temposu çok yüksek. 

   Karakterlerinin yaptıklarının bir açıklaması var. Altı boş metinler yok, her olay bir diğerine bağlı ve şaşırtı bir şekilde akıp gidiyor.
   
Dizi ile ilgili eleştirim ise, dizinin ortalarına doğru kendi özünden çıkıp biraz daha dedektif, polisiye filmine dönmesi. Dizinin ilerlermesi için belki bu gerekliydi ama biraz fazlaymış gibi geldi. 

   Son olarak, bu diziyi süper kahraman dizisi sanıp sakın çocuklarınızla veya ailenizin yanında izlemeyin. Geek kankalarınızla beraber ya da sevgilinizle beraber izlerseniz sizin için daha iyi olacaktır. 
  
   Not: Belki sevgilinizle de izlemeniz sakıncalı olabilir!!!!


   Sizin dizi ile ilgili yorumlarınız neler? Aşağıda belirtin ve beraber konuşalım. İyi seyirler!!Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eskilerden: Matrix

90'lardan şimdilere Spider-Man